WIZYTY [+/-]
DZISIAJ:
WCZORAJ:
PRZEDWCZORAJ:
25
37
30

+7
TEN TYDZIEŃ:
POPRZEDNI TYDZIEŃ:
DWA TYGODNIE TEMU:
364
326
333

-7
TEN MIESIĄC:
POPRZEDNI MIESIĄC:
DWA MIESIĄCE TEMU:
941
1507
1488

+19
TEN ROK:
POPRZEDNI ROK:
5652
22644
-16992

PODSUMOWANIE
WIZYT NA NOWEJ STRONIE 172 348
W SUMIE   182 148 
40 lat minęło ...

                                    40 lat minęło... 

                   Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień, 
                    to kawał czasu w szkole, ty to wiesz.  
                     Czterdzieści lat minęło, za nami jest . 
                   I ciągle coś się zmienia, rób co chcesz. 
                                                 I chociaż czas upływa, przyjaciół przybywa. 
                                                          Szkołę na wiele jeszcze stać  

   Dzień 26.09.2009r był dla błażowskiego liceum, wyjątkowym świętem, bowiem obchodziliśmy Jubileusz 40-lecia istnienia szkoły.
   Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, na którą uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się do kościoła. p.w. św. Marcina w Błażowej

   Nabożeństwo, w intencji obecnych wychowanków, pracowników szkoły, jak i tych, którzy już odeszli, koncelebrowali ks. Jacek Rawski - dziekan i proboszcz parafii, ks. Jan Bocek, ks. Tadeusz Rząsa, ks. Jakub Wielgos, ks. Roman Kocaj, ks. Mirosław Głaz, ks. dr Witold Ostafiński- wykładowca Papieskiej Akademii Teologicznej, ks. Adam Dziadowicz, homilię wygłosił ks. Maciej Gierula. Mszę uświetnił piękny śpiew naszych uczennic oraz obecność przed ołtarzem szkolnego sztandaru.

   Po Mszy św. wszyscy skierowali swe kroki w stronę budynku gimnazjum, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. Wszelkich informacji organizacyjnych udzielały p. Jadwiga Dudziak i p. Paulina Funket.

   W szeroko otwartych progach szkoły przywitaliśmy absolwentów, dostojnych gości, przybyłych na uroczystość. Obecni byli: przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, p. Janina Świerczewska - starszy wizytator, p. Katarzyna Surowiec reprezentująca Starostwo Powiatowe, Jerzy Kocój - przewodniczący Rady Miejskiej i wiceburmistrz Błażowej - Marek Ząbek. Szczególnie ciepło witaliśmy byłych nauczycieli naszej szkoły, a wśród nich p. dyrektor Stefanię Dyło, p.Krystynę Krużel, p. Zofię Wielgos, p. Danutę Klimasz, p. Danutę Bednarz, p. Stanisławę Jabłońską, p. dyrektor Irenę Stryjkowską, p. Emilię Lis, p. Tadeusza i Krystynę Bielów.

   Pani dyrektor Ewa Kozubek serdecznie powitała przybyłych na jubileusz 40-lecia. W swoim wystąpieniu przedstawiła obecną sytuację placówki oraz przybliżyła wydarzenia z kart historii szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

   Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez p. Małgorzatę Zielińską, p. Monikę Czarnotę, p. Tomasza Kruczka, nad oprawą muzyczną czuwał p. Andrzej Szul, a w przygotowaniu prezentacji multimedialnej nieocenioną pomocą służył absolwent naszej szkoły Mateusz Karnas. Dekorację sali przygotowały p. Rita Paściak i Justyna Bembenek.

   Występy uczniów i prezentacja multimedialna łączyły historię szkoły z wydarzeniami naszego kraju. Dzięki nowoczesnej technologii publiczność mogła przeżyć sentymentalną podróż przez 4 dekady. Podczas występu pięknie bawili się goście, razem z naszymi aktorami - wykonawcami śpiewali przygotowane na tę uroczystość piosenki, szczególnym hitem okazał się przebój lat 70. „Siedem dziewcząt z Albatrosa”.

   Po części artystycznej głos zabrał p. Jan Kozubek, przywitał absolwentów – gości z Ameryki, podał liczbę uczniów, którzy ukończyli szkołę na przestrzeni 40. lat. Okazało się, że wśród wielu wychowanków jest 18 osób duchownych, co może świadczyć, że nasi nauczyciele wychowują w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Następnie p. J. Kozubek zaprosił na scenę pierwszych nauczycieli, uczących w błażowskiej szkole. Gromkie brawa, które rozległy się w tym momencie, były wyrazem wdzięczności dla pedagogów. W dalszej kolejności wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych koleżanek i kolegów, którym nie dane było uczestniczyć w dzisiejszym jubileuszu, m. in. pierwszego dyrektora Tadeusza Woźniaka.

   Po zakończeniu programu udaliśmy się wszyscy przed budynek szkoły, by uwiecznić tę piękną chwilę pamiątkowym zdjęciem, w tym czasie nasi uczniowie przeprowadzili wywiady z niektórymi absolwentami. Następnie goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić wszystkim podróż sentymentalną w przeszłość, p. Alicja Maćkowicz, p. Jan Kozubek, p. Barbara Mucha przygotowali ekspozycję pamiątkowych fotografii obejmujących okres od 1.09. 1969r. do chwili obecnej. Iluż wzruszeń, wspomnień i radości dostarczało przekładanie kart starych dzienników lekcyjnych, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, fotek z wycieczek, odnajdywanie wizerunku wychowawcy, wpisów do księgi pamiątkowej.

   W trosce o utrwalenie minionych 40. lat istnienia błażowskiego liceum została opracowana i wydana monografia naszej szkoły, którą przygotowali nauczyciele: p. dyrektor Ewa Kozubek p. Barbara Mucha, p. Jan Kozubek, p. Krystyna Kanach., p. Alicja Maćkowicz. Swoje wspomnienia umieściły również S. Dyło, Z. Wielgos, K. Krużel. Następnie odbyło się spotkanie wychowawców z absolwentami w klasach. a później tańce, hulanki, swawole do białego rana.

   Atmosfera i nastrój uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. Święto to było wspaniałą okazją do wywołania refleksji, wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, przywołania w pamięci Tych, którzy odeszli. Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem!

   W imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie na uroczystość oraz pamięć o szkole nie tylko z okazji jubileuszu. A naszej placówce życzymy kolejnych jubileuszy.

                                                                                                        Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ 

 
 
GRY